На якому з місць водієві вантажного автомобіля дозволено виконати завантаження (розвантаження) вантажу, якщо дорога має по одній смузі для руху в кожному напрямку?

Допомога Експерта

Знайдемо значення терміна «вантажний автомобіль» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Вантажний автомобіль — автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів».

На малюнку бачимо дорогу, яка має дві смуги для руху в одному напрямку, а також пішохідний перехід.

Розберемо пункт 15.3, згідно з ПДР:

«У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1, а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом. Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».

Нагадаємо значення терміна «зупинка» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Зупинка — припинення руху транспортного засобу на час до 5 хвилин чи більше, якщо це необхідно для посадки (висадки) пасажирів або навантаження (розвантаження) вантажу, виконання вимог цих Правил (надання переваги в русі, виконання вимог регулювальника, сигналів світлофора тощо)».

Звернемося до пункту 15.9, згідно з ПДР:

«Зупинка забороняється:

a) на залізничних переїздах;

б) на трамвайних коліях (крім випадків, обумовлених пунктом 15.8 цих Правил);

в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також у тунелях;

г)  на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі;

ґ)  на перехрестях та ближче 10 м від краю проїзної частини у разі відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки навпроти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;

д) в місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 м;

е) ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а якщо їх немає — ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;

є) ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, де це створить перешкоди технологічним транспортним засобам, що працюють;

ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд чи об’їзд транспортного засобу, що зупинився;

з)  у місцях, де транспортний засіб закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки;

и) ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду».

Як бачимо, вимога необхідної відстані від пішохідного переходу дотримується тільки в двох позначених на малюнку місцях зупинки — А і Д. В інших місцях зупинку буде заборонено, згідно з підпунктом «г» пункту 15.9. Очевидно, що правильною відповіддю виберемо другу.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo