Чи дозволено водієві чорного автомобіля виконати обгін у цій ситуації?

Допомога Експерта

У цьому випадку слід нагадати значення терміна «обгін», згідно з пунктом 1.10:

«Обгін — випередження одного або кількох транспортних засобів, пов’язане з виїздом на смугу зустрічного руху».

Бачимо, що на ілюстрації показана ділянка дороги з обмеженою оглядовістю, згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Обмежена оглядовість — видимість дороги в напрямку руху, обмежена геометричними параметрами дороги, придорожніми інженерними спорудами, насадженнями та іншими об’єктами, а також транспортними засобами».

Також розберемо докладний опис установленого попереджувального знака, який підтверджує обмежену оглядовість, його опис згідно з ПДР:

«Знак 1.3.1 «Декілька поворотів» позначає ділянку дороги з двома і більше розташованими один за іншим небезпечними поворотами з першим поворотом праворуч.

Знак установлюється поза населеними пунктами на відстані 150—300 м, у населених пунктах — на відстані 50—100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак установлюється і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

За наявності трьох і більше поворотів, які йдуть один за одним, разом зі знаком потрібно застосувати табличку 7.10 «Кількість поворотів» із зазначенням кількості поворотів. Допускається вказувати кількість поворотів і на самому знаку».

Тепер розберемо докладніше пункт 14.6, згідно з ПДР:

«Обгін заборонено:

a) на перехресті;

б) на залізничних переїздах і ближче ніж за 100 м перед ними;

в) ближче ніж за 50 м перед пішохідним переходом у населеному пункті і 100 м — поза населеним пунктом;

г) в кінці підйому, на мостах, естакадах, шляхопроводах, крутих поворотах та інших ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи в умовах недостатньої видимості;

ґ) транспортного засобу, який здійснює обгін або об’їзд;

д) в тунелях;

е) на дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку;

є) колони транспортних засобів, позаду якої рухається транспортний засіб з увімкненим проблисковим маячком (крім помаранчевого)».

Тобто в цій ситуації згідно з підпунктом «г» пункту 14.6 обгін буде заборонений. Причина цього — обмежена оглядовість на такому повороті, внаслідок чого водій, який має намір виконати обгін, може не побачити транспортний засіб, що рухається по зустрічній смузі та може спричинити ДТП (лобове зіткнення).

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo