Чи може водій виконати обгін після проїзду цих знаків?

Допомога Експерта

Розглянемо опис наведених на малюнку дорожніх знаків. Вони належать до попереджувальних. Згідно з ПДР:

«Знак 1.28 «Залізничний переїзд без шлагбаума» встановлюється поза населеними пунктами на відстані 150—300 м, у населених пунктах — на відстані 50—100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак встановлюється і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

Поза населеними пунктами знак повторюється. Наступний знак встановлюється на відстані не менше 50 м до початку небезпечної ділянки».

«Знак 1.31.1 «Наближення до залізничного переїзду» (основний) додатково попереджає про наближення до залізничного переїзду поза населеними пунктами і встановлюється з першим (головним) по ходу руху знаком 1.27 «Залізничний переїзд зі шлагбаумом» або 1.28 «Залізничний переїзд без шлагбаума» на відстані 150—300 м до початку небезпечної ділянки».

«Знак 1.31.4 «Наближення до залізничного переїзду» (дублюючий) додатково попереджає про наближення до залізничного переїзду поза населеними пунктами і встановлюється на лівому боці проїзної частини з першим (дублюючим) знаком 1.27 «Залізничний переїзд зі шлагбаумом» або 1.28 «Залізничний переїзд без шлагбаума» на відстані 150—300 м до початку небезпечної ділянки».

Тепер звернемося до пункту 14.6 і розберемо, в яких випадках обгін заборонено. Згідно з ПДР:

«Обгін заборонено:

a) на перехресті;

б) на залізничних переїздах і ближче ніж за 100 м перед ними;

в) ближче ніж за 50 м перед пішохідним переходом у населеному пункті і 100 м — поза населеним пунктом;

г) в кінці підйому, на мостах, естакадах, шляхопроводах, крутих поворотах та інших ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи в умовах недостатньої видимості;

ґ) транспортного засобу, який здійснює обгін або об’їзд;

д) в тунелях;

е) на дорогах, які мають дві і більше смуг для руху в одному напрямку;

є) колони транспортних засобів, позаду якої рухається транспортний засіб з увімкненим проблисковим маячком (крім помаранчевого)».

Таким чином, у цьому питанні слід керуватися підпунктом «б» пункту 14.6 і, розмірковуючи логічно, правильним варіантом відповіді буде другий.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo