Чи дозволено керувати транспортним засобом, якщо водій перебуває в хворобливому стані, яке ставить під загрозу безпеку дорожнього руху?

Допомога Експерта

Для відповіді на це запитання наведемо пункт 2.9, згідно з ПДР:

«Водієві забороняється:

a) керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;

б) керувати транспортним засобом у хворобливому стані, у стані стомлення, а також перебуваючи під впливом лікарських (медичних) препаратів, що знижують швидкість реакції і увагу;

в) керувати транспортним засобом, не зареєстрованим в уповноваженому органі МВС або таким, що не пройшов відомчу реєстрацію в разі, якщо законом встановлена обов’язковість її проведення, без номерного знака або з номерним знаком, який:

• не належить цьому засобу;

• не відповідає вимогам стандартів;

• закріплений не в установленому для цього місці;

• закритий іншими предметами чи забруднений, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 м;

• неосвітлений (у темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості) або перевернутий;

г) передавати керування транспортним засобом особам, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, в хворобливому стані;

ґ) передавати керування транспортним засобом особам, які не мають при собі посвідчення на право керування ним, якщо це не стосується навчання водінню відповідно до вимог розділу 24 цих Правил;

д) під час руху транспортного засобу користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання);

е) користуватися розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю» за відсутності у водія або пасажира документів, що підтверджують інвалідність (крім водіїв з явними ознаками інвалідності або водіїв, які перевозять пасажирів з явними ознаками інвалідності)».

Стає зрозумілим, що в хворобливому стані керувати транспортним засобом заборонено. Правильною відповіддю буде третя.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo