Зменшення гальмового шляху транспортного засобу досягається:

Пункти ПДР

Допомога Експерта

Знайдемо значення терміна «гальмівний шлях» з пункту 1.10 ПДР:

«Гальмівний шлях — відстань, що проходить транспортний засіб під час екстреного гальмування з початку впливу на орган керування гальмівною системою (педаль, рукоятку) до місця його зупинки».

Під час гальмування в гальмівних механізмах автомобіля створюється гальмівний момент, дія якого спрямована в бік, протилежний колесу. При цьому між колесами і дорогою під дією сил тертя виникає гальмівна сила, що протидіє руху. Ця сила не має бути більше сили зчеплення коліс з дорогою, інакше колеса почнуть ковзати і автомобіль піде юзом.

Юз — це ковзання коліс автомобіля по покриттю дороги. Найчастіше юз починається через надмірне зусилля при натисканні на педаль гальма.

Рух юзом — це рух із заблокованими колесами, що не обертаються. При цьому втрачається можливість змінювати напрямок руху автомобіля.

При русі юзом через сильний нагрів гуми зчеплення значно погіршується, гальмівний шлях збільшується, стійкість автомобіля значно зменшується, бо заблоковані колеса ковзають по дорозі. У всіх випадках, крім аварійних, гальмування виконується плавно: чим вище швидкість і гірше зчеплення коліс, тим плавніше потрібно гальмувати.

Зменшення гальмівного шляху можна досягти гальмуванням на грані блокування, переривчасте гальмування скорочує гальмівний шлях.

З описаного вище випливає, що правильною відповіддю необхідно вибрати другу.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo