Чи дозволяється обгін на залізничних переїздах?

Допомога Експерта

Нагадаємо терміни «залізничний переїзд» і «обгін» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Залізничний переїзд — перехрещення дороги із залізничними коліями на одному рівні».

«Обгін — випередження одного або кількох транспортних засобів, пов’язане з виїздом на смугу зустрічного руху».

Щодо цього питання звернемося до пункту 14.6, в якому перераховані місця, де забороняється обгін, згідно з ПДР:

«Обгін заборонено:

a) на перехресті;

б) на залізничних переїздах і ближче ніж за 100 м перед ними;

в) ближче ніж за 50 м перед пішохідним переходом у населеному пункті і 100 м — поза населеним пунктом;

г) в кінці підйому, на мостах, естакадах, шляхопроводах, крутих поворотах та інших ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи в умовах недостатньої видимості;

ґ) транспортного засобу, який здійснює обгін або об’їзд;

д) в тунелях;

е) на дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку;

є) колони транспортних засобів, позаду якої рухається транспортний засіб з увімкненим проблисковим маячком (крім оранжевого)».

Стає зрозумілим, що другий варіант відповіді буде правильним, обгін заборонено на будь-якому (регульованому або нерегульованому) залізничному переїзді.

Порадьтеся з друзями: