Як змінюється поле зору водія зі збільшенням швидкості руху?

Допомога Експерта

Зі збільшенням швидкості поле зору водія звужується, бо він змушений дивитися набагато далі вперед, щоб встигнути оцінити ситуацію в дорожній обстановці, яка стрімко змінюється.

Водій повинен рухатися зі швидкістю, що дозволяє йому: бачити і розуміти дорожню обстановку, приймати правильні та своєчасні рішення, встигати технічно грамотно керувати автомобілем.

Розуміти дорожню обстановку повинен кожен водій. Розуміти потрібно все те, що ви бачите, а бачити на дорозі треба все. Головне, як водій бачить, розуміє і оцінює дорожню обстановку. Хороший водій завжди думає не за себе і для себе, а за всіх відразу і за кожного окремо. Його цікавлять наміри і передбачувані дії всіх учасників руху, які знаходяться на цій ділянці дороги, незалежно від того, хто вони і скільки їх.

Першою ознакою перевищення розумної швидкості та першою причиною для зниження швидкості руху є сильно зменшене поле зору. Прагніть до того, щоб на будь-якій ділянці дороги поле зору у вас було максимально розкритим.

Розумна швидкість руху вибирається водієм не за показником спідометра, а виходячи з конкретних умов на тій чи іншій ділянці дороги і власної кваліфікації. Скільки в цей час у вас буде «км/год», залежить від маси різних факторів. Це та швидкість, на якій водій здатен бачити і розуміти все, що відбувається навколо нього, прогнозувати розвиток подій і приймати правильні рішення про збільшення швидкості, її зменшення або взагалі повну зупинку машини.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo