Яка черговість проїзду транспортних засобів на даному перехресті?

Допомога Експерта

На малюнку не спостерігаємо світлофор, дорожні знаки, регулювальника, які визначають черговість проїзду. Тому перехрестя буде нерегульованим згідно з пунктом 16.1:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та установленими на перехресті відповідними дорожніми знаками».

Це перехрестя рівнозначних доріг, щодо черговості проїзду звернемося до пункту 16.12, згідно з ПДР:

«На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.

На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, на яких організовано круговий рух.

Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, на яких організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10 «Круговий рух», надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу».

Дивлячись на малюнок, стає зрозумілим, що з правого боку до нашого автомобіля наближається зелений автомобіль, тому спочатку проїде він, а потім наш, бо ми зобов’язані дати дорогу зеленому автомобілю. Відповідно, правильний варіант відповіді — перший.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo