Хто з водіїв повинен дати дорогу?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо обгороджену яму на дорозі, що є перешкодою для проїзду на одній зі смуг. Внаслідок цього водій білого автомобіля ввімкнув світлові покажчики лівого повороту для об’їзду цієї перешкоди.

Нагадаємо значення терміну «перешкода», згідно з пунктом 1.10:

«Перешкода для руху — нерухомий об’єкт у межах смуги руху транспортного засобу або об’єкт, що рухається попутно в межах цієї смуги (за винятком транспортного засобу, що рухається назустріч загальному потоку транспортних засобів) і змушує водія маневрувати або зменшувати швидкість аж до зупинки транспортного засобу».

Черговість проїзду на ділянці дороги, де є перешкода, визначається пунктом 13.4, згідно з ПДР:

«Якщо зустрічний роз’їзд утруднений, водій, на смузі руху якого є перешкода чи габарити транспортного засобу, яким він керує, заважають зустрічному руху, повинен дати дорогу. На ділянках доріг, позначених знаками 1.6 «Крутий підйом» і 1.7 «Крутий спуск», за наявності перешкоди дати дорогу повинен водій транспортного засобу, який рухається на спуск».

Таким чином, правильною відповіддю слід обрати другу — дати дорогу повинен водій білого автомобіля, бо на його смузі є перешкода для руху.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo