Чи правильно в такій ситуації введено обмеження швидкості руху?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо заборонний знак, наведемо його опис, згідно з ПДР:

«Знак 3.29 «Обмеження максимальної швидкості» забороняє рух зі швидкістю, яка перевищує зазначену на знакові.

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Зона дії знака може бути зменшена:

• встановленням в кінці зони його дії знака 3.30;

• міною на знакові величини максимальної швидкості руху.

Дія знака, який встановлено перед населеним пунктом, позначеним знаком 5.45, поширюється до цього знака».

Пункт 12.10 допоможе розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:

«Додаткові обмеження дозволеної швидкості руху можуть вводитися тимчасово і постійно. При цьому разом зі знаками обмеження швидкості руху 3.29 «Обмеження максимальної швидкості» і 3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості» обов’язково додатково встановлюються відповідні дорожні знаки, що попереджають про характер небезпеки та/або наближення до відповідного об’єкта.

У разі якщо дорожні знаки обмеження швидкості руху 3.29 «Обмеження максимальної швидкості» і/чи 3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості» встановлені з порушенням визначених цими Правилами вимог щодо їх введення або з порушенням вимог національних стандартів чи залишені після усунення обставин, за яких вони були встановлені, водій не може бути притягнений до відповідальності згідно із законодавством за перевищення встановлених обмежень швидкості руху».

На малюнку заборонний знак встановлений самостійно, тому обмеження швидкості руху в цій ситуації введено неправильно. Правильним варіантом відповіді буде другий.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo