Чи можуть водії транспортних засобів рухатися в житлових і пішохідних зонах зі швидкістю, що перевищує встановлену для таких місць?

Допомога Експерта

Наведемо значення терміна «житлова зона» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Житлова зона — дворові території, а також частини населених пунктів, позначені дорожнім знаком 5.31».

Відповідь на саме запитання знайдемо в пункті 12.9, згідно з ПДР:

«Водієві забороняється:

a) перевищувати максимальну швидкість, визначену технічною характеристикою цього транспортного засобу;

б) перевищувати максимальну швидкість, зазначену в пунктах 12.4, 12.5, 12.6, 12.7, на ділянці дороги, де встановлено дорожні знаки 3.29, 3.31, або на транспортному засобі, на якому встановлено розпізнавальний знак відповідно до підпункту «и» пункту 30.3 цих Правил;

в) перешкоджати іншим транспортним засобам, рухаючись без потреби з дуже малою швидкістю;

г) різко гальмувати (крім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді)».

Слід розібрати пункт 12.5, в якому йдеться про швидкість у житлових і пішохідних зонах, згідно з ПДР:

«У житлових і пішохідних зонах швидкість руху не має перевищувати 20 км/год».

Таким чином, правильною відповіддю буде четверта.

Порадьтеся з друзями: