У яких напрямках дозволено рух вантажного автомобіля в зображеній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо вантажний автомобіль, який має розпізнавальні знаки, розберемо їх докладніше, згідно з пунктом 30.3 ПДР:

«На відповідних транспортних засобах установлюються такі розпізнавальні знаки:

д) «Табличка оранжевого кольору» — прямокутник оранжевого кольору зі світловідбивною поверхнею і каймою чорного кольору. Розміри знака, написи ідентифікаційних номерів небезпеки і небезпечного вантажу, якщо такі потрібні, і його розміщення на транспортних засобах визначаються Європейською Угодою про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів;

е) «Знак небезпеки» — інформаційна таблиця у формі ромба, на якій зображено знак небезпеки. Зображення, розміри і розміщення таблиць на транспортних засобах визначаються Європейською Угодою про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів».

Таким чином, ці розпізнавальні знаки свідчать про те, що цей вантажний автомобіль здійснює перевезення небезпечного вантажу.

Розберемо опис установлених дорожніх знаків докладніше, один із них — знак пріоритету 2.3 «Головна дорога», другий — наказовий, згідно з ПДР:

«Знак 4.18.2 «Напрямок руху транспортних засобів з небезпечними вантажами» показує дозволений напрямок руху (праворуч) транспортних засобів з розпізнавальними знаками «Знак небезпеки» і «Табличка оранжевого кольору».

Стає зрозумілим, що в цій ситуації вантажний автомобіль має виконувати вимогу і рухатися тільки в дозволеному для нього напрямку руху на цьому перехресті — праворуч. Правильною відповіддю буде друга.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo