У якому з місць Ви можете зупинити транспортний засіб для стоянки в зображеній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку ми бачимо заборонний знак 3.35 «Стоянку заборонено» і табличку під ним. Розберемо їх описи докладніше. Згідно з ПДР:

«Знак 3.35 «Стоянку заборонено» забороняє стоянку всіх транспортних засобів. Не поширюється дія знака:

• на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем з встановленим розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажира (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності);

• на таксі з увімкненим таксометром.

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Дія знака поширюється тільки на той бік дороги, на якому він встановлений.

Зона дії знака може бути зменшена табличкою 7.2.2 «Зона дії» на початку зони дії, а також установленням у кінці його зони дії дублюючого знака з табличкою 7.2.3 «Зона дії».

Знак може застосовуватися разом із розміткою 1.10.1, при цьому зона його дії визначається за довжиною лінії розмітки.

«Табличка 7.2.2 «Зона дії» позначає зону дії заборонних знаків 3.34 «Зупинку заборонено», 3.35 «Стоянку заборонено», 3.36 «Стоянку заборонено по непарних числах місяця», 3.37 «Стоянку заборонено по парних числах місяця», а також довжину одного або декількох розташованих один за одним зупинкових майданчиків.

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

Розглянемо тепер можливість стоянки в зазначених місцях:

А — дозволено стоянку, бо дія знака 3.35 «Стоянку заборонено» поширюється тільки на той бік дороги, на якому його встановлено; на боці дороги, де позначено місце А, знак відсутній.

Б — дозволена стоянка, роз’яснення аналогічне роз’ясненню вище для місця А.

В — заборонено стоянку, бо це місце розташоване в зоні дії знаку 3.35 «Стоянку заборонено» і таблички 7.2.2 «Зона дії».

Г — дозволено стоянку, бо місце знаходиться перед знаком, тобто до початку зони дії знака 3.35 «Стоянку заборонено» і таблички 7.2.2 «Зона дії».

Отже, стоянку дозволено в місцях А, Б, Г. Правильним варіантом відповіді буде другий.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo