У якому з місць Ви можете виконати зупинку в зображеній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку ми бачимо знак, який відноситься до заборонних, і табличку під цим знаком.

Розглянемо докладний опис, згідно ПДР:

«Знак 3.35 «Стоянка заборонена» забороняє стоянку всіх транспортних засобів.

Не поширюється дія знака:

• на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем, з встановленим розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажира (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності);

• на таксі з увімкненим таксометром.

Зона дії знака - від місця установки до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, - до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Дія знака поширюється тільки на ту сторону дороги, на якій він встановлений.

Зона дії знака може бути зменшена табличкою 7.2.2 «Зона дії» на початку зони дії, а також установленням у кінці його зони дії дублюючого знака з табличкою 7.2.3 «Зона дії».

Знак може застосовуватися разом з розміткою 1.10.1, при цьому зона його дії визначається за довжиною лінії розмітки».

«Табличка 7.2.4 «Зона дії» позначає, що транспортний засіб розташований в зоні дії знаків 3.34 «Зупинку заборонено», 3.35 «Стоянка заборонена», 3.36 «Стоянка заборонена по непарних числах місяця», 3.37 «Стоянка заборонена по парних числах місяця».

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

Зверніть увагу, що питання стосується можливості зупинки, а встановлений знак, що забороняє стоянку, не забороняє зупинку.

Звернемося до пункту 1.10 і наведемо значення термінів «зупинка» і «стоянка».

«Зупинка - припинення руху транспортного засобу на час до 5 хвилин або більше, якщо це необхідно для посадки (висадки) пасажирів або навантаження (розвантаження) вантажу, виконання вимог цих Правил (надання переваги в русі, виконання вимог регулювальника, сигналів світлофора і т. п.)».

«Стоянка - припинення руху транспортного засобу на час більше 5 хвилин з причин, не пов'язаних з необхідністю виконання вимог цих Правил, посадкою (висадкою) пасажирів, завантаженням (розвантаженням) вантажу».

Як підсумок, в ситуації, зображеної на малюнку, виконати зупинку можна «в будь-якому місці» і правильним варіантом відповіді буде п'ятий.


Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo