Який з автомобілів поставлено на стоянку в населеному пункті з порушенням Правил дорожнього руху в зображеній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку одразу звертаємо увагу на однакові встановлені дорожні знаки по обидва боки дороги, а також таблички під ними.

Наведемо опис установленого знаку, він належить до заборонних, згідно з ПДР:

«Знак 3.34 «Зупинку заборонено» забороняє зупинку і стоянку транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу).

Не поширюється дія знака:

•  на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами;

•  за наявності під ним таблички 7.18 «Крім осіб з інвалідністю» на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем із встановленим розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажира (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності).

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Дія знака поширюється тільки на той бік дороги, на якому він установлений.

Зона дії знака може бути зменшена табличкою 7.2.2 «Зона дії» на початку зони дії, а також установленням у кінці його зони дії дублюючого знака з табличкою 7.2.3 «Зона дії».

Знак може застосовуватися разом із розміткою 1.4, при цьому зона його дії визначається за довжиною лінії розмітки».

«Табличка 7.2.2 «Зона дії» позначає зону дії заборонних знаків 3.34 «Зупинку заборонено»3.35 «Стоянку заборонено»3.36 «Стоянку заборонено по непарних числах місяця», 3.37 «Стоянку заборонено по парних числах місяця», а також довжину одного або декількох розташованих один за одним зупинкових майданчиків.

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

Також слід звернутися до пунктів 15.2 та 15.3, які також стосуються цього запитання, згідно з ПДР:

«Пункт 15.2. У разі відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху)».

«Пункт 15.3. У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1 (вузька суцільна лінія), а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.

Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».

На малюнку чітко видно, що зображений населений пункт, а також дотримуються перераховані умови з пункту 15.3. Таким чином, зупинка та стоянка дозволяються і біля правого краю проїзної частини, і на лівому боці дороги.

Також з описаного вище випливає, що перед заборонними знаками 3.34 «Зупинку заборонено» (не в зоні їхньої дії) з обох боків розташовуються чорний і жовтий автомобілі — вони поставлені на стоянку правильно, не порушуючи ПДР. Червоний і сірий автомобілі, відповідно, поставлені на стоянку в зоні дії знаків 3.34 «Зупинку заборонено», чим порушують вимоги заборонних знаків 3.34.

Безсумнівно, правильним варіантом слід обрати п’ятий.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo