Який з автомобілів поставлено на стоянку в населеному пункті з порушенням Правил дорожнього руху в зображеній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо заборонний знак і табличку під ним, розберемо їхні описи, згідно з ПДР:

«Знак 3.34 «Зупинку заборонено» забороняє зупинку і стоянку транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу).

Не поширюється дія знака:

• на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами;

• за наявності під ним таблички 7.18 на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем з установленим розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажира (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності).

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Дія знака поширюється тільки на той бік дороги, на якому він установлений.

Зона дії знака може бути зменшена табличкою 7.2.2 «Зона дії» на початку зони дії, а також установленням у кінці його зони дії дублюючого знака з табличкою 7.2.3 «Зона дії».

Знак може застосовуватися разом із розміткою 1.4, при цьому зона його дії визначається за довжиною лінії розмітки».

«Табличка 7.2.4 «Зона дії» позначає, що транспортний засіб розташований у зоні дії знаків 3.34 «Зупинку заборонено», 3.35, 3.36, 3.37.

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

Тепер розберемо пункт 15.3, згідно з ПДР:

«У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1, а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.

Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».

На ілюстрації чітко бачимо ознаки населеного пункту — по обидва боки дороги тротуари, зелені насадження і багатоповерхові будинки.

З описаного вище випливає, що червоний і чорний автомобілі поставлено на стоянку, не порушуючи вимоги ПДР (не поширюється на цей бік дороги дія знака 3.34, виконуються вимоги пункту 15.3), а зелений і жовтий автомобілі — порушують вимоги заборонного знака 3.34, перебувають у зоні його дії, про що свідчить табличка 7.2.4 під цим знаком. Правильна відповідь — перша.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo