З якою максимальною швидкістю допускається рух мікроавтобусів на дорогах для автомобілів?

Допомога Експерта

Розберемо значення терміна «мікроавтобус» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Мікроавтобус — одноповерховий автобус з кількістю місць для сидіння не більш як сімнадцять, у тому числі місце водія».

Наведемо докладний опис представленого знака, згідно з ПДР:

«Знак 5.3 «Дорога для автомобілів» застосовується для позначення дороги, яка призначена тільки для руху автомобілів, автобусів і мотоциклів та на якій діють особливі умови дорожнього руху, передбачені розділом 27 цих Правил (за винятком пункту 27.3 Правил)». Знак належить до інформаційно-вказівних.

Пункт 12.6 допоможе відповісти на це запитання, згідно з ПДР:

«Поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47 «Початок населеного пункту», дозволяється рух зі швидкістю:

a) автобусам (мікроавтобусам), які здійснюють перевезення організованих груп дітей, легковим автомобілям з причепом і мотоциклам — не більш як 80 км/год;

б) транспортним засобам, якими керують водії зі стажем до 2 років, — не більш як 70 км/год;

в) вантажним автомобілям, що перевозять людей у кузові, і мопедам — не більш як 60 км/год;

г) автобусам (за винятком мікроавтобусів) — не більш як 90 км/год;

ґ) іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, що позначена дорожнім знаком 5.1 «Автомагістраль», — не більш як 130 км/год, на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, які відокремлені одна від одної розділювальною смугою, — не більш як 110 км/год, на інших автомобільних дорогах — не більш як 90 км/год».

Дорожній знак 5.3 позначає дорогу для автомобілів (не плутати з автомобільною дорогою), яка за багатьма своїми характеристиками схожа на автомагістраль, однак відрізняється від неї швидкісним режимом.

Дорога для автомобілів — це один з варіантів дороги з розділювальною смугою за межами населених пунктів. Швидкісний режим руху на всіх таких дорогах, крім автомагістралей, — не більш як 110 км/год для транспортних засобів, які не мають своїх персональних обмежень швидкості, в тому числі і для мікроавтобусів, про які йдеться в тексті запитання. Тому правильною відповіддю виберемо третю.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo