Чи дозволено водієві сірого автомобіля виконати обгін у зображеній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку зображений заборонний знак, горизонтальна дорожня розмітка, а також попереду рухомі буксируючий транспортний засіб у зчепленні з буксированим. Згідно ПДР:

«Знак 3.25 «Обгін заборонено» забороняє обгін усіх транспортних засобів, крім поодиноких, що рухаються із швидкістю менше 30 км/год (одиночними вважаються поодинокі транспортні засоби, автопоїзди, а також буксируючий транспортний засіб у зчепленні з буксированим).

Зона дії знака - від місця установки до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, - до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Зона дії знака може бути зменшена установленням у кінці зони його дії знака 3.26 «Кінець заборони обгону».

Розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) розділяє транспортні потоки протилежних напрямків і позначає межі смуг руху на дорогах; позначає межі проїзної частини, на які в'їзд заборонено; позначає межі місць стоянки транспортних засобів, майданчиків для паркування і край проїзної частини доріг, не віднесених за умовами руху до автомагістралям.

Лінію перетинати забороняється. Якщо цією лінією позначено місце стоянки або край проїзної частини, суміжний з узбіччям, то лінію перетинати дозволяється. Як виняток, за умови забезпечення безпеки дорожнього руху, дозволяється перетинати дану лінію для об'їзду нерухомої перешкоди, розміри якого не дозволяють здійснити її безпечний об'їзд, не перетинаючи цю лінію, а також обгону поодиноких транспортних засобів, які рухаються зі швидкістю менше 30 км/год.

Розмітка 1.1 має синій колір, якщо їй позначаються майданчики для паркування, відведені на проїзній частині»

Як підсумок, в ситуації, зображеної на малюнку, водієві сірого автомобіля дозволено виконати обгін, якщо швидкість обганяє менше 30 км/год, тобто правильною відповіддю буде третій варіант відповіді.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo