Чи дозволено Вам у легковому автомобілі продовжити рух по правій смузі?

Допомога Експерта

На малюнку відразу звертаємо увагу на встановлений дорожній знак з правого боку дороги і два види горизонтальної дорожньої розмітки, які ми перетинатимемо в разі продовження руху по правій смузі.

Водій, імовірно, має намір перестроїтися на праву смугу через невелику швидкість вантажного автомобіля, який рухається попереду.

Розглянемо їх описи, згідно з ПДР:

«Знак 5.11 «Смуга для руху маршрутних транспортних засобів» застосовується для позначення смуги, яка призначена тільки для транспортних засобів, що рухаються за встановленими маршрутами, якщо рух по такій смузі здійснюється попутно із загальним потоком транспортних засобів. Дія знака поширюється на смугу руху, над якою він встановлений. Якщо знак встановлений праворуч від дороги, його дія поширюється на праву смугу руху.

Водій, який повертає праворуч на дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, відокремленою переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини». Знак належить до інформаційно-вказівних.

«Розмітка 1.10.1 (жовта переривчаста лінія) позначає місця, де заборонено стоянку. Застосовується самостійно або в поєднанні зі знаком 3.35 «Стоянку заборонено» і наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру».

«Розмітка 1.24 (як буква «А») позначає смугу, призначену для руху лише маршрутних транспортних засобів.

Водій, який повертає праворуч на дорозі зі смугою для маршрутних транспортних засобів, відокремленою переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини».

Як бачимо з вищенаведеного, в цій ситуації продовжити рух по правій смузі легковому автомобілю буде заборонено, оскільки смуга призначена для руху лише маршрутних транспортних засобів.

Повторимося, водій, цілком імовірно, має намір перестроїтися на праву смугу через невелику швидкість вантажного автомобіля, який рухається попереду. Стає зрозумілим, що ця причина не може належати до описаних вище причин, за якими дозволяється заїзд на смугу для руху маршрутних транспортних засобів.

Правильний варіант відповіді — третій.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo