Яким (-ми) із дорожніх знаків позначається дорога, на якій не заборонена навчальна їзда на легковому автомобілі?

Допомога Експерта

Пункт 24.9 допоможе розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:

«Забороняється навчання водінню транспортних засобів у житловій зоні, на дорогах для автомобілів та на автомагістралях».

Тепер розберемо кожен із представлених знаків, згідно з ПДР:

1 — «Знак 5.1 «Автомагістраль» застосовується для позначення доріг, на яких установлено відповідні режими руху відповідно до розділу 27 цих Правил. Знак установлюється на початку автомагістралі». Знак належить до інформаційно-вказівних.

2 — «Знак 5.3 «Дорога для автомобілів» застосовується для позначення дороги, призначеної тільки для руху автомобілів, автобусів і мотоциклів, на якій діють особливі умови дорожнього руху, передбачені розділом 27 цих Правил (за винятком пункту 27.3)». Знак належить до інформаційно-вказівних.

3 — «Знак 5.34 «Житлова зона» інформує про в’їзд на територію, де діють особливі умови дорожнього руху, передбачені цими Правилами.

Дія знака поширюється на всю позначену ним територію.

Окремі дворові території знаком не позначаються, але на таких територіях діють вимоги розділу 26 цих Правил». Знак належить до інформаційно-вказівних.

4 — «Знак 5.8 «Дорога зі смугою для руху маршрутних транспортних засобів» застосовується для позначення дороги, на якій рух транспортних засобів здійснюється за встановленим маршрутом по спеціально відведеній смузі назустріч загальному потоку транспортних засобів». Знак належить до інформаційно-вказівних.

5 — «Знак 4.11 «Рух легкових автомобілів» дозволяє рух тільки легкових автомобілів, автобусів, мотоциклів, маршрутних транспортних засобів і вантажних автомобілів, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3,5 т.

Дія знака не поширюється на транспортні засоби, що обслуговують громадян чи належать громадянам, які проживають або працюють у позначеній зоні, а також на транспортні засоби, що обслуговують підприємства, розташовані в цій зоні. У таких випадках транспортні засоби мають в’їжджати до позначеної зони і виїжджати з неї на найближчому перехресті до місця призначення». Знак належить до наказових.

З описаного вище випливає, що на ділянках доріг, де встановлено дорожні знаки 5.1, 5.3, 5.34 навчальна їзда заборонена. На ділянках доріг, де встановлено дорожній знак 5.8, що позначає дорогу, по якій назустріч загальному потоку рухатимуться тільки маршрутні транспортні засоби, навчальна їзда дозволена. Також навчальна їзда дозволена і на ділянках доріг, де встановлено дорожній знак 4.11 — цей знак лише обмежує рух деяких видів транспортних засобів. Правильна відповідь — друга.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo