На якому малюнку показано буксирування, що здійснюється без порушення Правил дорожнього руху?

Допомога Експерта

Нагадаємо значення термінів «буксирування» і «причіп» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Буксирування — переміщення одним транспортним засобом іншого транспортного засобу, яке не належить до експлуатації автопоїздів (транспортних составів) на жорсткому чи гнучкому зчепленні або способом часткового навантаження на платформу чи на спеціальне опорне пристосування».

«Причіп — транспортний засіб, призначений для руху тільки в з’єднанні з іншим транспортним засобом. До цього виду транспортних засобів належать також напівпричепи і причепи-розпуски».

«Буксирування забороняється:

a) якщо фактична маса транспортного засобу, який буксирується з несправною гальмівною системою (або за її відсутності), перевищує половину фактичної маси транспортного засобу, який буксирує;

б) на гнучкому зчепленні під час ожеледиці;

в) якщо загальна довжина зчеплених транспортних засобів перевищує 22 м (маршрутних транспортних засобів — 30 м);

г) мотоциклами без бокового причепа, а також таких мотоциклів, мопедів чи велосипедів;

ґ) більш як одного транспортного засобу (за винятком випадків, коли порядок буксирування двох і більше транспортних засобів погоджено з уповноваженим підрозділом Національної поліції) або транспортним засобом з причепом;

д) автобусами».

Як бачимо, на першому і другому малюнках зображені випадки, коли транспортний засіб, який буксирує, — з причепом, таке буксирування заборонено Правилами. Відповідно, без порушення здійснюється буксирування, яке показано на малюнку 3, тож п’ятий варіант відповіді буде правильним.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo