Чи дозволене буксирування мотоциклів і мопедів без бокових причепів?

Допомога Експерта

З пункту 1.10 наведемо значення терміна «буксирування», згідно з ПДР:

«Буксирування — переміщення одним транспортним засобом іншого транспортного засобу, яке не належить до експлуатації автопоїздів (транспортних составів) на жорсткому чи гнучкому зчепленні або способом часткового навантаження на платформу чи на спеціальне опорне пристосування».

У пункті 23.10 знайдемо відповідь на це запитання, згідно з ПДР:

«Буксирування забороняється:

a) якщо фактична маса транспортного засобу, що буксирується з несправною гальмівною системою (або за її відсутності), перевищує половину фактичної маси транспортного засобу, що буксирує;

б) на гнучкому зчепленні під час ожеледиці;

в) якщо загальна довжина зчеплених транспортних засобів перевищує 22 м (маршрутних транспортних засобів — 30 м);

г) мотоциклами без бокового причепа, а також таких мотоциклів, мопедів чи велосипедів;

ґ) більш як одного транспортного засобу (за винятком випадків, коли порядок буксирування двох і більше транспортних засобів погоджено з уповноваженим підрозділом Національної поліції) або транспортним засобом з причепом;

д) автобусами».

Правильний варіант відповіді — третій, заборонено.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo