При дотриманні яких умов дозволяється буксирування транспортного засобу з несправною гальмовою системою на жорсткому зчепленні?

Допомога Експерта

З пункту 1.10 ПДР наведемо значення терміна «буксирування», згідно з ПДР:

«Буксирування — переміщення одним транспортним засобом іншого транспортного засобу, яке не стосується експлуатації автопоїздів (транспортних составів) на жорсткому чи гнучкому зчепленні або способом часткового навантаження на платформу чи на спеціальне опорне пристосування».

Для відповіді на запитання звернемося до пункту 23.10, згідно з ПДР:

«Буксирування забороняється:

a) якщо фактична маса буксированого транспортного засобу з несправною гальмівною системою (або за її відсутності) перевищує половину фактичної маси транспортного засобу, що буксирує;

б) на гнучкому зчепленні під час ожеледиці;

в) якщо загальна довжина зчеплених транспортних засобів перевищує 22 м (маршрутних транспортних засобів — 30 м);

г) мотоциклами без бокового причепа, а також таких мотоциклів, мопедів чи велосипедів;

ґ) більше одного транспортного засобу (за винятком випадків, коли порядок буксирування двох і більше транспортних засобів узгоджено з уповноваженим підрозділом Національної поліції) або транспортним засобом з причепом;

д) автобусами».

Міркуючи логічно, стає зрозумілим, що згідно з підпунктом «а» пункту 23.10 буксирування на жорсткому зчепленні дозволено, якщо фактична маса буксированого транспортного засобу з несправною гальмівною системою НЕ перевищує половину фактичної маси транспортного засобу, що буксирує. Правильна відповідь — третя.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo