Як позначається транспортний засіб, що здійснює дорожнє перевезення небезпечних вантажів?

Допомога Експерта

Відповідь на це запитання знайдемо в пункті 22.6, згідно з ПДР:

«Транспортні засоби, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, мають рухатися з увімкненим ближнім світлом фар, задніми габаритними вогнями і встановленими у випадках, визначених спеціальними правилами, розпізнавальними знаками, які передбачено пунктом 30.3 цих Правил, а великовагові та великогабаритні транспортні засоби, сільськогосподарська техніка, ширина якої перевищує 2,6 м, — також з увімкненим проблисковим маячком (проблисковими маячками) оранжевого кольору (змінено 11.11.2021)».

Звернемося до пункту 30.3, наведемо описи розпізнавальних знаків, згідно з ПДР:

«На відповідних транспортних засобах установлюються такі розпізнавальні знаки:

д) «Табличка оранжевого кольору» — прямокутник оранжевого кольору зі світловідбивною поверхнею і каймою чорного кольору. Розміри знака, написи ідентифікаційних номерів небезпеки і небезпечного вантажу, якщо такі потрібні, та його розміщення на транспортних засобах визначаються Європейською Угодою про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів;

е) «Знак небезпеки» — інформаційна таблиця у формі ромба, на якій зображено знак небезпеки. Зображення, розміри і розміщення таблиць на транспортних засобах визначаються Європейською Угодою про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів».

Як бачимо, у варіантах 1 і 2 вказана правильна інформація. Правильною відповіддю виберемо п’яту, яка об’єднує ці варіанти.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo