За яких умов дозволено перевозити дітей у кузові вантажного автомобіля, пристосованого для перевезення пасажирів?

Допомога Експерта

Знайдемо значення таких термінів з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Вантажний автомобіль — автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів».

«Пасажир — особа, яка користується транспортним засобом і перебуває в ньому, але не причетна до керування ним».

Для відповіді на це запитання звернемося до пункту 21.11, згідно з ПДР:

«Забороняється перевозити:

a) пасажирів поза кабіною автомобіля (крім передбачених цими Правилами випадків перевезення пасажирів у кузові вантажного автомобіля з бортовою платформою або в кузові-фургоні, призначених для перевезення пасажирів), у кузові автомобіля-самоскида, трактора, інших самохідних машин, на вантажному причепі, напівпричепі, в причепі-дачі, в кузові вантажного мотоцикла;

б) дітей, зріст яких менше 145 см, або тих, які не досягли 12-річного віку, — в транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на передньому сидінні легкового автомобіля — без використання зазначених спеціальних засобів; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда;

в) дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля;

г)  організовані групи дітей у темну пору доби».

Другу відповідь виберемо правильною.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo