Як повинен вчинити водій у разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку він виявив під час руху?

Допомога Експерта

Знайдемо значення термінів, які згадуються в запитанні, згідно з ПДР:

«Водій — особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі».

«Небезпека для руху — зміна дорожньої обстановки (у тому числі поява рухомого об’єкта, що наближається до смуги руху транспортного засобу чи перетинає її) або технічного стану транспортного засобу, який загрожує безпеці дорожнього руху і змушує водія негайно зменшити швидкість або зупинитися. Окремим випадком небезпеки для руху є рух у межах смуги транспортного засобу іншого транспортного засобу назустріч загальному потоку».

«Перешкода для руху — нерухомий об’єкт у межах смуги руху транспортного засобу чи об’єкт, що рухається попутно в межах цієї смуги (за винятком транспортного засобу, що рухається назустріч загальному потоку транспортних засобів) і змушує водія маневрувати або зменшувати швидкість аж до зупинки транспортного засобу».

Пункт 12.3 допоможе розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:

«У разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій об’єктивно спроможний виявити, він повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до повної зупинки транспортного засобу чи безпечного для інших учасників руху об’їзду перешкоди».

Як бачимо, вказане в пункті вище збігається з відповіддю 2, вона і буде правильною.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo