Як повинна рухатися колона, яку не супроводжують оперативні транспортні засоби, щоб не створювати перешкод транспортним засобам, що обганяють?

Допомога Експерта

Наведемо значення термінів «колона транспортних засобів» і «перешкода для руху» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Колона транспортних засобів — організована група з трьох і більше транспортних засобів, які спільно рухаються в одному напрямку безпосередньо один за одним з постійно увімкненим ближнім світлом фар».

«Перешкода для руху — нерухомий об’єкт у межах смуги руху транспортного засобу чи об’єкт, що рухається попутно в межах цієї смуги (за винятком транспортного засобу, який рухається назустріч загальному потоку транспортних засобів) і змушує водія маневрувати або зменшувати швидкість аж до зупинки транспортного засобу».

Тепер розберемо пункти 25.2 і 25.4, які стосуються цього запитання, згідно з ПДР:

Пункт 25.2. «Транспортні засоби повинні рухатися в колоні лише в один ряд якнайближче до правого краю проїзної частини, за винятком випадків, коли вони супроводжуються оперативними транспортними засобами».

Пункт 25.4. «Колона, що рухається без супроводу оперативними транспортними засобами, повинна бути розділена на групи (не більше п’яти транспортних засобів у кожній), дистанція між якими має забезпечувати можливість обгону групи іншими транспортними засобами».

Як бачимо, відповіді 1 і 3 збігаються з наведеними вище пунктами, доповнюють одна одну, вказане в них — правильно. Але оскільки можлива лише одна правильна відповідь, це буде п’ятий варіант, який об’єднує вказане у відповідях 1 і 3.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo