Яких умов потрібно дотримуватися під час перевезення організованих груп дітей в автобусах і мікроавтобусах?

Допомога Експерта

Розберемо значення термінів, які стосуються цього питання, згідно з ПДР:

«Автобус — автомобіль з кількістю місць для сидіння більш як дев’ять, у тому числі місце водія, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів та їхнього багажу із забезпеченням необхідного комфорту та безпеки».

«Мікроавтобус — одноповерховий автобус з кількістю місць для сидіння не більш як сімнадцять, у тому числі місце водія».

«Перевезення організованих груп дітей — одночасне перевезення десяти і більше дітей з керівником, відповідальним за їх супроводження під час поїздки (на групу з тридцяти і більше дітей призначається додатково медичний працівник)».

Пункт 21.3 допоможе розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:

«Перевезення автобусом (мікроавтобусом) організованої групи дітей здійснюється за умови обов’язкового проведення інструктажу з дітьми та супровідниками про правила безпечної поведінки під час руху та дій у разі виникнення аварійно-небезпечних ситуацій чи скоєння дорожньо-транспортної пригоди. При цьому спереду і ззаду автобуса (мікроавтобуса) обов’язково встановлюється згідно з вимогами підпункту «в» пункту 30.3 цих Правил розпізнавальний знак «Діти».

Водій автобуса (мікроавтобуса), який здійснює перевезення організованих груп дітей, повинен мати водійський стаж не менш як 5 років і посвідчення водія категорії «D».

На транспортному засобі з розпізнавальним знаком «Діти» під час посадки (висадки) в (з) нього пасажирів мають бути увімкнені проблискові маячки помаранчевого кольору та (або) аварійна світлова сигналізація».

Як бачимо, варіанти 1, 2, 3 буквально цитують вказане в пункті 21.3 і будуть правильними, однак правильною відповіддю необхідно вибрати четверту, яка об’єднує ці варіанти.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo