Яким транспортним засобам дозволено рух по автомагістралі?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо знак, розглянемо його опис докладніше. Цей знак належить до інформаційно-вказівних, згідно з ПДР:

«Знак 5.1 «Автомагістраль» застосовується для позначення доріг, на яких встановлені відповідні режими руху відповідно до розділу 27 «Рух по автомагістралях і дорогах для автомобілів» цих Правил. Знак встановлюється на початку автомагістралі».

Опис знака не допоміг у виборі правильної відповіді, тому перейдемо до розділу 27, а саме до пункту 27.2, згідно з ПДР:

«На автомагістралях і дорогах для автомобілів заборонено:

a) рух тракторів, самохідних машин і механізмів;

б) рух вантажних транспортних засобів з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т поза першою і другою смугами руху (за винятком повороту ліворуч або розвороту на дорогах для автомобілів);

в) зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками 5.42 або 6.15;

г) розворот і в’їзд у технологічні розриви розділювальної смуги;

ґ) рух заднім ходом;

д) навчальна їзда».

Зверніть увагу, що в наведеному вище пункті перераховані види транспортних засобів та випадки, в яких забороняється рух на автомагістралях. Розглянемо тепер представлені варіанти відповідей. Як бачимо, вказане в першому варіанті в пункті не наведено, вказане в другому — дозволено, але з дотриманням умов (рух поза першою і другою смугами руху), тобто підходять обидві ці відповіді. У третьому і четвертому варіантах вказані транспортні засоби, яким забороняється рух на автомагістралях, згідно з пунктом 27.2. Правильною відповіддю буде п’ята, яка об’єднує описане в першому і другому варіантах, розглянутих вище.


Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo