За яких умов транспортним засобам дозволено рух по тротуарах і пішохідних доріжках для виконання робіт або обслуговування торговельних та інших підприємств, розташованих безпосередньо біля цих тротуарів або доріжок?

Допомога Експерта

«Пішохідна доріжка — доріжка з покриттям, призначена для руху пішоходів, виконана в межах дороги чи поза нею і позначена знаком 4.13 «Доріжка для пішоходів».

«Тротуар — елемент дороги, призначений для руху пішоходів, який прилягає до проїзної частини або відокремлений від неї газоном».

Пункт 11.13 стосується цього запитання, розберемо його, згідно з ПДР:

«Забороняється рух транспортних засобів по тротуарах і пішохідних доріжках, крім випадків, коли вони використовуються для виконання робіт чи обслуговування торговельних та інших підприємств, розташованих безпосередньо біля цих тротуарів або доріжок, за відсутності інших під’їздів і за умови виконання вимог пунктів 26.1, 26.2 і 26.3 цих Правил».

Звернемося до пунктів 26.1, 26.2, 26.3, згідно з ПДР:

«Пункт 26.1. Пішоходам дозволяється рухатися у житловій та пішохідній зонах як по тротуарах, так і по проїзній частині. Пішоходи мають перевагу перед транспортними засобами, але не повинні створювати безпідставних перешкод для їхнього руху».

«Пункт 26.2. У житловій зоні забороняється:

a) транзитний рух транспортних засобів;

б) стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних або спеціальних транспортних засобів;

в) стоянка з працюючим двигуном;

г) навчальна їзда;

ґ) рух вантажних автомобілів, тракторів, самохідних машин і механізмів (крім тих, що обслуговують об’єкти і громадян, які виконують технологічні роботи, або належать громадянам, які проживають в цій зоні).

«Пункт 26.3. У пішохідну зону в’їзд дозволяється лише транспортним засобам, що обслуговують громадян і підприємства, які розташовані у зазначеній зоні, а також транспортним засобам, що належать громадянам, які проживають чи працюють у цій зоні, або автомобілям (мотоколяскам), позначеним розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять пасажирів з інвалідністю. Якщо до об’єктів, розташованих на цій території, є інші під’їзди, водії повинні користуватися тільки ними».

Стає зрозумілим, що при дотриманні двох умов — відсутність інших під’їздів і надання переваги пішоходам — таким транспортним засобам дозволено рух по тротуарах і пішохідних доріжках. Правильною відповіддю буде третя.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo