У яких випадках транспортним засобам дозволено рух по тротуарах і пішохідних доріжках?

Допомога Експерта

Для відповіді на це запитання звернемося до пункту 11.13, згідно з ПДР:

«Забороняється рух транспортних засобів по тротуарах і пішохідних доріжках, крім випадків, коли вони використовуються для виконання робіт чи обслуговування торговельних та інших підприємств, розташованих безпосередньо біля цих тротуарів або доріжок, за відсутності інших під’їздів і за умови виконання вимог пунктів 26.1, 26.2 і 26.3 цих Правил».

Розділ 26 стосується руху в житловій та пішохідній зонах. Наведемо також перелічені пункти ПДР:

Пункт 26.1. «Пішоходам дозволяється рухатися у житловій та пішохідній зонах як по тротуарах, так і по проїзній частині. Пішоходи мають перевагу перед транспортними засобами, але не повинні створювати безпідставних перешкод для їхнього руху».

Пункт 26.2. «У житловій зоні забороняється:

a) транзитний рух транспортних засобів;

б) стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних або спеціальних транспортних засобів;

в) стоянка з працюючим двигуном;

г) навчальна їзда;

ґ) рух вантажних автомобілів, тракторів, самохідних машин і механізмів (крім обслуговуючих об’єкти і громадян, які виконують технологічні роботи або належать громадянам, які проживають в цій зоні)».

Пункт 26.3. «У пішохідну зону в’їзд дозволяється лише транспортним засобам, що обслуговують громадян і підприємства, які розташовані у зазначеній зоні, а також транспортним засобам, що належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, чи автомобілям (мотоколяскам), позначеним розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять пасажирів з інвалідністю. Якщо до об’єктів, розташованих на цій території, є інші під’їзди, водії повинні користуватися тільки ними».

Стає зрозумілим, що правильним варіантом відповіді буде другий.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo