Які зовнішні світлові пристрої повинні бути ввімкнені на механічному транспортному засобі, що рухається, у темний час доби, під час сильного дощу або туману?

Допомога Експерта

Нагадаємо значення термінів, які згадуються в тексті запитання, згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Механічний транспортний засіб — транспортний засіб, що приводиться в рух за допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси і транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт».

«Недостатня видимість — видимість дороги в напрямку руху менше 300 м у сутінках, в умовах туману, дощу, снігопаду тощо».

«Темна пора доби — частина доби від заходу до сходу сонця».

Тепер звернемося до пунктів 19.1 і 19.5, які стосуються цього запитання, згідно з ПДР:

Пункт 19.1. «У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості незалежно від ступеня освітлення дороги, а також у тунелях на рухомому транспортному засобі мають бути увімкнені такі світлові пристрої:

a) на всіх механічних транспортних засобах — фари ближнього (дальнього) світла;

б) на мопедах (велосипедах) і гужових возах (санях) — фари або ліхтарі;

в) на причепах та буксируваних транспортних засобах — габаритні ліхтарі.

Примітка. В умовах недостатньої видимості на механічних транспортних засобах дозволяється замість фар ближнього (дальнього) світла ввімкнути протитуманні фари».

Пункт 19.5. «Протитуманні фари можна використовувати в умовах недостатньої видимості як окремо, так і з ближнім або дальнім світлом фар, а в темну пору доби на неосвітлених ділянках доріг — лише разом із ближнім або дальнім світлом фар».

В умовах туману і дощу (недостатня видимість), а також у темну пору доби мають бути ввімкнені фари ближнього (дальнього) світла, що випливає з пункту 19.1. Будьте уважні, адже інші відповіді — фари ближнього світла і протитуманні фари — неправильні. У ПДР не вказано використовувати фари тільки ближнього світла, а протитуманні фари окремо в таких умовах використовувати заборонено, тільки разом із ближнім або дальнім світлом фар, згідно з пунктом 19.5. Однозначно, правильним варіантом відповіді буде другий.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo