Яким транспортним засобам дозволено рух по смузі для маршрутних транспортних засобів у даній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку ми бачимо дорожній знак і горизонтальну дорожню розмітку. Згідно ПДР:

«Знак 5.11 «Смуга для руху маршрутних транспортних засобів» застосовується для позначення смуги, яка призначена тільки для транспортних засобів, що рухаються за встановленими маршрутами, якщо рух по такій смузі здійснюється попутно із загальним потоком транспортних засобів. Дія знака поширюється на смугу руху, над якою він встановлений. Якщо знак встановлений праворуч від дороги, його дія поширюється на праву смугу руху.

Водій, який повертає праворуч на дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів, відокремленої переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини». Знак відноситься до інформаційно-вказівних.

Також розглянемо опис деяких з представлених горизонтальних дорожніх розміток, які мають відношення до даного питання - жовтої суцільної лінії і розмітки у вигляді літери «А». Згідно правил:

«Розмітка 1.4 (жовта суцільна лінія) позначає місця, де заборонено зупинку та стоянку транспортних засобів. Застосовується самостійно або в поєднанні із знаком 3.34 «Зупинку заборонено» і наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру».

«Розмітка 1.24 («А») позначає смугу, призначену для руху лише маршрутних транспортних засобів.

Водій, який повертає праворуч на дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів, відокремленої переривчастою лінією дорожньої розмітки, може виконати поворот з цієї смуги. У таких місцях дозволяється також заїжджати на неї під час виїзду на дорогу і для посадки чи висадки пасажирів біля правого краю проїзної частини».

Також, розглянемо пункт 17.1, який має велике значення для вибору правильного варіанту відповіді:

На дорозі із смугою для маршрутних транспортних засобів, позначеній дорожнім знаком 5.8 «Дорога із смугою для руху маршрутних транспортних засобів» або 5.11 «Смуга для руху маршрутних транспортних засобів» забороняються рух і зупинка інших транспортних засобів на цій смузі».

Виходячи з вищевикладеного, можна зробити висновок, що правильним варіантом відповіді буде четвертий.


Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo