У якому випадку дозволено виїжджати на трамвайну колію попутного напрямку на перехрестях?

Допомога Експерта

Чітку відповідь на це запитання дасть пункт 11.8, згідно з ПДР:

«По трамвайній колії попутного напрямку, розташованій на одному рівні з проїзною частиною для нерейкових транспортних засобів, дозволяється рух за умови, що це не заборонено дорожніми знаками або дорожньою розміткою, а також під час випередження, об’їзду, коли ширина проїзної частини недостатня для виконання об’їзду, без виїзду на трамвайну колію.

На перехресті дозволяється виїжджати на трамвайну колію попутного напрямку в тих самих випадках, але за умови відсутності перед перехрестям дорожніх знаків 5.16 «Напрямки руху по смугах», 5.17.1 «Напрямок руху по смугах», 5.17.2 «Напрямок руху по смугах», 5.18 «Напрямок руху по смузі», 5.19 «Використання смуги руху».

Поворот ліворуч або розворот мають виконуватися з трамвайної колії попутного напрямку, розташованої на одному рівні з проїзною частиною для нерейкових транспортних засобів, якщо інший порядок руху не передбачено дорожніми знаками 5.16 «Напрямки руху по смугах», 5.18 «Напрямок руху по смузі» або розміткою 1.18».

Логічно розмірковуючи, стає зрозумілим, що правильною відповіддю буде перший варіант.

Порадьтеся з друзями: