На якому малюнку водій чорного автомобіля, який зупинився на заборонний сигнал світлофора, щоб потім їхати в прямому напрямку, обов'язково повинен продовжити рух праворуч (у напрямку стрілки), коли транспортний засіб, що наближається ззаду, подав сигнал повороту праворуч?

Допомога Експерта

На першому малюнку бачимо, що разом із червоним сигналом світлофора увімкнений сигнал у вигляді зеленої стрілки, яка вказує напрямок праворуч.

На другому — на рівні червоного сигналу світлофора встановлена табличка зі стрілкою зеленого кольору, яка вказує напрямок праворуч.

Розглянемо значення представлених сигналів, згідно з пунктом 8.7.3 ПДР:

«Сигнали світлофора мають такі значення:

е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух.

Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій (додаткових) секції разом із жовтим або червоним сигналом світлофора інформує водія про те, що рух дозволяється у вказаному напрямку за умови безперешкодного пропуску транспортних засобів, які рухаються з інших напрямків.

Стрілка зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, дозволяє рух у зазначеному напрямку при увімкненому червоному сигналі світлофора з крайньої правої смуги руху (або крайньої лівої смуги руху на дорогах з одностороннім рухом) за умови надання переваги в русі іншим його учасникам, які рухаються з інших напрямків на сигнал світлофора, що дозволяє рух».

Також звернемося до пункту 16.10, згідно з ПДР:

«На перехресті, де рух регулюється світлофором з додатковою секцією, водій, що перебуває на смузі, з якої здійснюється поворот, повинен продовжувати рух у напрямку, зазначеному стрілкою, яка увімкнена в додатковій секції, якщо його зупинка на заборонний сигнал світлофора створить перешкоди транспортним засобам, що рухаються за ним по тій самій смузі».

У пункті 16.10 йдеться про світлофор із додатковою секцією, такий світлофор зображений на першому малюнку.

Таким чином, другий варіант відповіді буде правильним.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo