Чи має право вантажний автомобіль з дозволеною максимальною масою менш ніж 3,5 т рухатися в третій смузі?

Допомога Експерта

Нагадаємо значення таких термінів, згідно з ПДР:

«Вантажний автомобіль — автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів».

«Дозволена максимальна маса — маса спорядженого транспортного засобу з вантажем, водієм і пасажирами, яка встановлена технічною характеристикою транспортного засобу як максимально допустима. Дозволена максимальна маса автопоїзда — це сума дозволеної максимально допустимої маси кожного транспортного засобу, що входить до складу автопоїзда».

Пункт 11.6 допоможе розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:

«На дорогах, що мають три і більше смуги для руху в одному напрямку, вантажним автомобілям з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т, тракторам, самохідним машинам і механізмам дозволяється виїжджати на крайню ліву смугу лише для повороту ліворуч та розвороту, а в населених пунктах на дорогах з одностороннім рухом, крім цього, — для зупинки ліворуч, в дозволених випадках, з метою завантаження чи розвантаження».

Як бачимо, в пункті 11.6 вказані обмеження, які поширюються на вантажні автомобілі, дозволена максимальна маса яких 3,5 т, а в запитанні йдеться про вантажний автомобіль з дозволеною максимальною масою менш як 3,5 т, тобто на такі транспортні засоби вимоги пункту 11.6 не діють.

Правильна відповідь — третя, яка об’єднує варіанти 1 і 2: має право і виконуючи випередження, і для повороту ліворуч та розвороту.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo