Хто з водіїв зупинився неправильно?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо, що рух відбувається за межами населеного пункту — немає інженерних споруд, будівель, тротуарів для руху пішоходів, і по обидва боки дороги є узбіччя.

Наведемо значення терміна «узбіччя» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Узбіччя — виділений конструктивно або суцільною лінією дорожньої розмітки елемент автомобільної дороги, що примикає безпосередньо до зовнішнього краю проїзної частини, розташований з нею на одному рівні та не призначений для руху транспортних засобів, крім випадків, передбачених цими Правилами. Узбіччя може використовуватися для зупинки і стоянки транспортних засобів, руху пішоходів, мопедів, велосипедів (за відсутності тротуарів, пішохідних, велосипедних доріжок або у разі неможливості пересуватися по них), гужових возів (саней)».

Звернемося до пункту 15.1, згідно з ПДР:

«Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі мають здійснюватися у спеціально відведених місцях чи на узбіччі».

Також наведемо пункт 15.2, згідно з ПДР:

«У разі відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху)».

Стає зрозумілим, що спеціально відведені місця для зупинки і стоянки на цій ділянці дороги поза населеним пунктом відсутні, однак з правого боку є узбіччя, тому зупинка і стоянка мають здійснюватися на ньому.

Відповідно, водій сірого автомобіля зупинив свій транспортний засіб неправильно, не на узбіччі, а водій червоного автомобіля — правильно, на узбіччі.

Перший варіант відповіді буде правильним.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo