За яких умов водієві легкового автомобіля дозволено виїжджати на крайню ліву смугу на дорозі з розділювальною смугою?

Допомога Експерта

Нагадаємо значення терміна «розділювальна смуга», згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Розділювальна смуга — виділений конструктивно або за допомогою суцільних ліній дорожньої розмітки 1.1, 1.2 елемент автомобільної дороги, який розділяє суміжні проїзні частини. Розділювальна смуга не призначена для руху або стоянки транспортних засобів. За наявності на розділювальній смузі тротуару по ньому дозволяється рух пішоходів».

Звернемося до пункту 11.5 і 15.3, які стосуються цього запитання, згідно з ПДР:

Пункт 11.5. «На дорогах, що мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, якщо це не суперечить правилам зупинки (стоянки)».

Пункт 15.3. «У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1, а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.

Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».

В тексті запитання зазначено, що дорога має розділювальну смугу, тож будьте уважні при виборі правильної відповіді: в цьому випадку важливий пункт 15.3, де чітко вказано, що зупинка і стоянка транспортних засобів біля розділювальної смуги забороняються.

Таким чином, тільки відповіді 1 і 2 збігаються із зазначеним у пункті 11.5, а значить будуть правильними. Однак слід обрати п’ятий варіант, який об’єднує вказане у відповідях 1 і 2.

Порадьтеся з друзями: