Чи дозволено водієві жовтого автомобіля виконати обгін синього так, як показано на малюнку?

Допомога Експерта

Із пункту 1.10 наведемо значення терміна «обгін», згідно з ПДР:

«Обгін — випередження одного або кількох транспортних засобів, пов’язане з виїздом на смугу зустрічного руху».

На малюнку бачимо, що жовтий автомобіль наближається до залізничного переїзду і має намір виконати обгін синього автомобіля, який перебуває ближче до залізничного переїзду.

Звернемося до пункту 14.6, згідно з ПДР:

«Обгін заборонено:

a) на перехресті;

б) на залізничних переїздах і ближче ніж за 100 м перед ними;

в) ближче ніж за 50 м перед пішохідним переходом у населеному пункті і 100 м — поза населеним пунктом;

г) в кінці підйому, на мостах, естакадах, шляхопроводах, крутих поворотах та інших ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи в умовах недостатньої видимості;

ґ) транспортного засобу, який здійснює обгін чи об’їзд;

д) в тунелях;

е) на дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку;

є) колони транспортних засобів, позаду якої рухається транспортний засіб з увімкненим проблисковим маячком (крім оранжевого)».

У ситуації, яка зображена на малюнку, чітко видно, що обгін відбуватиметься перед залізничним переїздом, проте точну відстань від позначеного місця, де передбачається перебування жовтого автомобіля після завершення обгону, до залізничного переїзду на малюнку не позначено. А з пункту 14.6 випливає, що обгін буде дозволений, якщо він завершиться за 100 м до залізничного переїзду. Допомогти у визначенні відстані нам можуть попереджувальні знаки, які встановлюються на певній відстані від залізничного переїзду. У передбачуваному місці перебування жовтого автомобіля після завершення обгону встановлено такі попереджувальні знаки, згідно з ПДР:

«Знак 1.30 «Багатоколійна залізниця» позначає не обладнаний шлагбаумом переїзд через залізницю з двома і більше коліями.

Знак установлюється безпосередньо перед залізничним переїздом. За наявності на переїзді світлофорної сигналізації, знак установлюється на одній опорі зі світлофором, а в разі її відсутності — на відстані не менше 20 м від найближчої рейки».

«Знак 1.28 «Залізничний переїзд без шлагбаума» встановлюється поза населеними пунктами на відстані 150—300 м, у населених пунктах — на відстані 50—100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак установлюється і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

Поза населеними пунктами знак повторюється. Наступний знак установлюється на відстані не менше 50 м до початку небезпечної ділянки».

«Знак 1.31.3, 1.31.6 «Наближення до залізничного переїзду» додатково попереджає про наближення до залізничного переїзду поза населеними пунктами і встановлюється з другим по ходу руху знаком 1.27 або 1.28 на відстані 50 м до початку небезпечної ділянки».

Таким чином, методом нескладних підрахунків можна вирахувати, що обгін необхідно завершити за 50 м до знаків 1.31.3 і 1.31.6, щоб у сумі вийшло 100 м — відстань до залізничного переїзду, за яку необхідно завершити обгін. На малюнку та з описів установлених знаків стає зрозумілим, що ця відстань не буде дотримана, тому обгін у цій ситуації буде заборонений. Правильна відповідь — перша.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo