У яких випадках за допомогою дорожніх знаків вводяться постійні обмеження швидкості руху?

Допомога Експерта

Звернемося до пункту 12.10 для відповіді на це запитання, згідно з ПДР:

«Додаткові обмеження дозволеної швидкості руху можуть запроваджуватися тимчасово і постійно. При цьому разом із знаками обмеження швидкості руху 3.29 «Обмеження максимальної швидкості» і 3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості» обов’язково додатково встановлюються відповідні дорожні знаки, що попереджають про характер небезпеки і/чи наближення до відповідного об’єкта.

У разі якщо дорожні знаки обмеження швидкості руху 3.29 «Обмеження максимальної швидкості» і 3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості» встановлені з порушенням визначених цими Правилами вимог щодо їх введення чи з порушенням вимог національних стандартів або залишені після усунення обставин, за яких вони були встановлені, водій не може бути притягнений до відповідальності згідно із законодавством за перевищення встановлених обмежень швидкості руху.

Пункт 12.10-2. Обмеження дозволеної швидкості руху запроваджуються постійно виключно:

a) на небезпечних ділянках доріг і вулиць (небезпечні повороти, ділянки з обмеженою видимістю, місця звуження дороги тощо);

б) в місцях розміщення наземних нерегульованих пішохідних переходів;

в) в місцях розташування стаціонарних постів Національної поліції;

г) на ділянках доріг (вулиць), прилеглих до території дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, дитячих оздоровчих таборів».

Як бачимо, вказане в підпунктах «а», «б» і «г» збігається із зазначеним у відповідях 1 і 2, тому обидва варіанти будуть правильними і доповнюють один одного. Однак правильною відповіддю слід обрати третю, яка об’єднує обидва ці варіанти — 1 і 2.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo