Яка максимальна швидкість встановлена для автомобіля в цьому місці (крім транспортних засобів, якими керують водії зі стажем до 2-х років)?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо два дорожніх знаки, знайдемо їхні описи, згідно з ПДР:

«Знак 5.51 «Початок населеного пункту» застосовується для позначення початку населеного пункту, в якому на дорозі, де встановлений цей знак, не діють вимоги цих Правил, що визначають порядок руху в населених пунктах. Знак установлюється на фактичній межі забудови, яка прилягає до дороги».

«Знак 5.52 «Кінець населеного пункту» позначає кінець населеного пункту, позначеного знаком 5.51 «Початок населеного пункту».

Обидва знаки належать до інформаційно-вказівних.

На малюнку в напрямку прямо бачимо дорожні знаки, які вказують на початок і кінець населеного пункту, тобто при повороті праворуч — на Т-подібному перехресті — вже буде територія цього самого населеного пункту.

Наведемо кілька пунктів, які прояснять ситуацію, згідно з ПДР:

Пункт 12.6. «Поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.51 «Початок населеного пункту», дозволяється рух зі швидкістю:

a) автобусам (мікроавтобусам), які здійснюють перевезення організованих груп дітей, легковим автомобілям з причепом і мотоциклам — не більше 80 км/год;

б) транспортним засобам, якими керують водії зі стажем до 2 років, — не більше 70 км/год;

в) вантажним автомобілям, що перевозять людей у кузові, і мопедам — не більше 60 км/год;

г) автобусам (за винятком мікроавтобусів) — не більше 90 км/год;

ґ) іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, що позначена дорожнім знаком 5.1 «Автомагістраль», — не більше 130 км/год, на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, які відокремлені одна від одної розділювальною смугою, — не більше 110 км/год, на інших автомобільних дорогах — не більше 90 км/год».

Також цього запитання стосується і пункт 12.4, згідно з ПДР:

«У населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється зі швидкістю не більше 50 км/год».

Таким чином, в разі руху цього автомобіля прямо слід керуватися підпунктом «ґ» пункту 12.6 — водій рухатиметься по дорозі, яка проходить через населений пункт, що позначений знаком 5.51. В цьому напрямку дозволяється рухатися зі швидкістю не більше 90 км/год.

А в разі повороту праворуч на перехресті, яке ми бачимо на малюнку, водій заїде в населений пункт і перебуватиме вже на його території (спостерігаємо забудовану територію на малюнку як ознаку населеного пункту), що означає, що слід спиратися на вказане в пункті 12.4. Рухаючись в цьому напрямку, дозволена швидкість транспортного засобу становитиме не більше 50 км/год.

Отже, єдиною правильною відповіддю буде третя.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo