З якою максимальною швидкістю можуть рухатися легкові автомобілі по дорогах для автомобілів (крім транспортних засобів, якими керують водії зі стажем до 2-х років)?

Допомога Експерта

Наведемо опис представленого дорожнього знака, згідно з ПДР:

«Знак 5.3 «Дорога для автомобілів» застосовується для позначення дороги, яка призначена тільки для руху автомобілів, автобусів і мотоциклів та на якій діють особливі умови дорожнього руху, передбачені розділом 27 цих Правил (за винятком пункту 27.3 цих Правил)».

Знак належить до інформаційно-вказівних.

Знайдемо значення терміна «легковий автомобіль» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Легковий автомобіль — автомобіль з кількістю місць для сидіння не більш як дев’ять, в тому числі місце водія, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів та їхнього багажу із забезпеченням необхідного комфорту та безпеки».

Звернемося до пункту 12.6, згідно з ПДР:

«Поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.49 «Початок населеного пункту», дозволяється рух зі швидкістю:

a) автобусам (мікроавтобусам), які здійснюють перевезення організованих груп дітей, легковим автомобілям з причепом і мотоциклам — не більше 80 км/год;

б) транспортним засобам, якими керують водії зі стажем до 2 років, — не більше 70 км/год;

в) вантажним автомобілям, що перевозять людей у кузові, і мопедам — не більше 60 км/год;

г) автобусам (за винятком мікроавтобусів) — не більше 90 км/год;

ґ) іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, що позначена дорожнім знаком 5.1 «Автомагістраль», — не більше 130 км/год, на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, які відокремлені одна від одної розділювальною смугою, — не більше 110 км/год, на інших автомобільних дорогах — не більше 90 км/год».

Рух по автомагістралях і дорогах для автомобілів регламентується розділом 27, тому слід розібрати пункт 27.2, згідно з ПДР:

«На автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється:

a) рух тракторів, самохідних машин і механізмів;

б) рух вантажних транспортних засобів з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т поза першою і другою смугами руху (за винятком повороту ліворуч або розвороту на дорогах для автомобілів);

в) зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками 5.42.1 «Місце для стоянки» або 6.15 «Місце відпочинку»;

г) розворот і в’їзд у технологічні розриви розділювальної смуги;

ґ) рух заднім ходом;

д) навчальна їзда».

Уважно вивчивши розділ 27, помітили, що на згаданих вище дорогах є заборона на рух тракторів, самохідних машин і механізмів, навчальна їзда, зупинка транспортних засобів поза спеціальними місцями, рух заднім ходом, рух пішоходів поза спеціальними місцями тощо. А в розділі 6 Правил «Вимоги до велосипедистів» також згадується заборона на рух велосипедистів по таких дорогах. Усе це разом свідчить про те, що обидва види цих доріг є дорогами з високим швидкісним режимом руху.

Міркуючи логічно, виберемо правильною відповіддю третю — максимальна швидкість на дорогах для автомобілів має бути не більше 110 км/год.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo