Яка швидкість обрана правильно під час руху в темну пору доби або в умовах недостатньої видимості?

Допомога Експерта

Чітку відповідь на запитання дасть пункт 12.2, згідно з ПДР:

«У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості швидкість руху повинна бути такою, щоб водій мав змогу зупинити транспортний засіб у межах видимості дороги».

Нагадаємо значення термінів, які озвучуються в запитанні, згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Темна пора доби — частина доби від заходу до сходу сонця».

«Недостатня видимість — видимість дороги в напрямку руху менше 300 м у сутінках, в умовах туману, дощу, снігопаду тощо».

Рухаючись в умовах недостатньої видимості (туману, снігопаду, дощу), водій відчуває велике напруження і швидко втомлюється. У цих випадках безпечний рух забезпечать правильно обрана швидкість і увімкнення зовнішніх світлових приладів. У тумані потік світла фар сильно розсіюється, заломлюється і викривляється. Об’єкти, які раптово з’являються на проїзній частині, не маючи різких обрисів, здаються водієві більшими за своїми габаритами, ніж насправді.

Перемикати дальнє світло на ближнє необхідно також у разі обгону, виїзду з дворів і провулків, на поворотах, під час руху через залізничні переїзди. На освітлених вулицях можна їздити з увімкненими габаритами або з ближнім світлом фар. Дальнім світлом рекомендується користуватися за швидкості від 30 км/год і вище на неосвітлених вулицях та дорогах. Якщо швидкість менше 30 км/год, то доцільно перейти на ближнє, воно добре освітлює дорогу безпосередньо перед автомобілем. Якщо фари правильно відрегульовані, то при ближньому світлі видимість становить 60—65 м, при дальньому — приблизно 110 м. Швидкість необхідно вибирати таку, щоб зупинний шлях автомобіля був менше цих значень. Тут важливо не плутати поняття «зупинний шлях» і «гальмівний шлях». Розберемо докладніше значення обох цих термінів:

Гальмівний шлях — відстань, що проходить транспортний засіб під час екстреного гальмування з початку впливу на орган керування гальмівною системою (педаль, рукоятку) до місця його зупинки (згідно з пунктом 1.10 ПДР).

Зупинний шлях — це формула, яка містить у собі відстань, пройдену за час реакції водія, за час перенесення ноги з газу на гальмо, за час спрацьовування гальмівних механізмів, і власне сам гальмівний шлях. Наприклад, за швидкості 70 км/год відстань виразної видимості становитиме 60 м, а середній зупинний шлях (на сухому покритті) — 50 м.

Отже, 70 км/год — максимально безпечна швидкість для ближнього світла. Правильним варіантом відповіді, відповідно, буде другий.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo