Як повинен вчинити водій у даній ситуації в разі руху прямо?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо проїзну частину, яка має по дві смуги для руху в кожному напрямку. При цьому транспортний засіб рухається по проїзній частині, займаючи одночасно дві смуги.

Нагадаємо значення терміна «смуга руху» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Смуга руху — поздовжня смуга на проїзній частині завширшки не менше 2,75 м, що позначена або не позначена дорожньою розміткою і призначена для руху нерейкових транспортних засобів».

Щодо цього запитання звернемося до пункту 11.10, згідно з ПДР:

«На дорогах, проїзна частина яких поділена на смуги руху лініями дорожньої розмітки, забороняється рухатися, займаючи одночасно дві смуги. Наїжджати на переривчасті лінії розмітки дозволяється лише під час перестроювання».

Тобто водій транспортного засобу повинен перестроїтися таким чином, щоб займати одну смугу руху. Вказівки щодо вибору смуги руху — правої або лівої в цьому випадку — знайдемо в пунктах 11.2 і 11.5, згідно з ПДР:

Пункт 11.2. «На дорогах, що мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується випередження, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом».

 Пункт 11.5. «На дорогах, що мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, якщо це не суперечить правилам зупинки (стоянки)».

Стає зрозумілим, що в цій ситуації водій повинен перестроїтися на праву смугу, бо він продовжуватиме рух прямо. Правильна відповідь — друга.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo