Чи дозволено водієві рух по трамвайній колії попутного напрямку в даній ситуації?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо проїзну частину, яка має по дві смуги для руху в кожному напрямку, розділову смугу і відокремлені трамвайні колії для руху трамваїв.

Нагадаємо термін «розділювальна смуга» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Розділювальна смуга — виділений конструктивно або за допомогою суцільних ліній дорожньої розмітки 1.1 (вузька суцільна лінія), 1.2 (широка суцільна лінія) елемент автомобільної дороги, який розділяє суміжні проїзні частини. Розділювальна смуга не призначена для руху або стоянки транспортних засобів. За наявності на розділювальній смузі тротуару по ньому дозволяється рух пішоходів».

Також спостерігаємо попереджувальний знак, наведемо його опис, згідно з ПДР:

«Знак 1.38 «Затори в дорожньому русі» встановлюється перед ділянкою дороги, де звуження проїзної частини спричиняє затори в дорожньому русі внаслідок виконання дорожніх робіт чи з інших причин.

Знак установлюється поза населеними пунктами на відстані 150—300 м, у населених пунктах — на відстані 50—100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак установлюється і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

Знак — тимчасовий і встановлюється на період, необхідний для виконання відповідних робіт на дорозі».

Щодо цього питання звернемося до пункту 11.9, згідно з ПДР:

«Забороняється виїжджати на трамвайну колію зустрічного напрямку, відокремлені від проїзної частини трамвайні колії та розділювальну смугу».

Очевидно, що в цьому випадку правильна відповідь — друга.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo