Чи дозволено автомобілю виконати виїзд на трамвайну колію попутного напрямку?

Допомога Експерта

Знайдемо значення терміна «трамвайні колії» з пункту 1.10 ПДР:

«Трамвайні колії — елемент дороги, призначений для руху рейкових транспортних засобів, який обмежується по ширині спеціально виділеним вимощенням трамвайної лінії або дорожньою розміткою. По трамвайних коліях допускається рух нерейкових транспортних засобів відповідно до розділу 11 цих Правил».

Звернемося до пункту 11.8, згідно з ПДР:

«По трамвайній колії попутного напрямку, розташованій на одному рівні з проїзною частиною для нерейкових транспортних засобів, дозволяється рух за умови, що це не заборонено дорожніми знаками або дорожньою розміткою, а також під час випередження, об’їзду, коли ширина проїзної частини недостатня для виконання об’їзду, без виїзду на трамвайну колію.

На перехресті дозволяється виїжджати на трамвайну колію попутного напрямку в тих самих випадках, але за умови відсутності перед перехрестям дорожніх знаків 5.16, 5.17.1, 5.17.2, 5.18, 5.19.

Поворот ліворуч або розворот мають виконуватися з трамвайної колії попутного напрямку, розташованої на одному рівні з проїзною частиною для нерейкових транспортних засобів, якщо інший порядок руху не передбачено дорожніми знаками 5.16, 5.18 або розміткою 1.18.

В усіх випадках не має створюватися перешкод для руху трамвая».

На малюнку показаний випадок об’їзду транспортного засобу, при цьому ширини проїзної частини недостатньо для виконання об’їзду транспортного засобу без виїзду на трамвайну колію попутного напрямку, тому в цьому випадку виїзд на трамвайні колії дозволений, що випливає з пункту 11.8. Правильна відповідь — перша.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo