Який з водіїв правильно зайняв смугу перед зупинкою?

Допомога Експерта

На малюнку відразу звертаємо увагу на встановлений дорожній знак, наведемо його опис, згідно з ПДР:

«Знак 5.5 «Дорога з одностороннім рухом» застосовується для позначення дороги або відокремленої проїзної частини, по якій рух транспортних засобів за всією шириною здійснюється лише в одному напрямку». Знак належить до інформаційно-вказівних.

Обидва водії перебувають в населеному пункті, про що свідчать висотні будівлі, тротуари, газони та зелені насадження по обидва боки дороги. На малюнку бачимо також, що на дорозі є три смуги, на яких рух здійснюється тільки в одному напрямку. При цьому водій сірого автомобіля має намір виконати зупинку з лівого боку дороги, водій синього автомобіля — з правого.

Варто розібрати пункти 15.1, 15.2, згідно з ПДР:

Пункт 15.1. «Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі мають здійснюватися у спеціально відведених місцях чи на узбіччі».

Пункт 15.2. «У разі відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху)».

Звернемося до пункту 11.5, згідно з ПДР:

«На дорогах, що мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом в населених пунктах, якщо це не суперечить правилам зупинки (стоянки)».

Розберемо і пункт 15.3, згідно з ПДР:

«У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1 (вузької суцільною лінією), а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.

Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».

Таким чином, в цій ситуації зупинка дозволяється і на лівому, і на правому боках дороги, обидва водії правильно зайняли відповідні смуги перед зупинкою. Правильна відповідь — третя.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo