Яким шляхом водій правильно виконує поворот на дорогу зі смугою для розгону?

Допомога Експерта

На малюнку ми бачимо додаткову смугу з правого боку дороги, а також два встановлених дорожніх знаки, які належать до інформаційно-вказівних. Наведемо їхні описи, згідно з ПДР:

«Знак 5.20.1 «Початок додаткової смуги руху» інформує про початок додаткової смуги руху на підйомі або смуги гальмування».

«Знак 5.21.1 «Кінець додаткової смуги руху» вказує на кінець додаткової смуги або смуги розгону».

Поруч з автомобілем установлено знак 5.21.1 «Кінець додаткової смуги руху».

Виконуючи поворот праворуч, легковий автомобіль перетинатиме цю додаткову смугу, яка позначена знаком.

Це запитання стосується пункту 10.8, згідно з ПДР:

«Якщо в місці з’їзду з дороги є смуга гальмування, водій, який має намір повернути на іншу дорогу, повинен своєчасно перелаштуватися на цю смугу і знижувати швидкість тільки на ній.

Якщо в місці в’їзду на дорогу є смуга розгону, водій повинен рухатися по ній і вливатися в транспортний потік, даючи дорогу транспортним засобам, що рухаються по цій дорозі».

Шлях А не має на увазі рух по смузі для розгону: він означає, що водій легкового автомобіля відразу поверне на необхідну йому дорогу для подальшого руху по ній, а смугу для розгону лише перетне, що є неминучим. Рух цим шляхом порушуватиме вимоги пункту 10.8, а значить — заборонений.

Рух шляхом Б означає, що водій поверне і рухатиметься по смузі для розгону, а після зробить перестроювання на необхідну йому дорогу для подальшого руху. Рух шляхом Б буде в цій ситуації правильним, бо не суперечить вимогам вищеописаного пункту Правил.

Що стосується відповіді 3 — обидва варіанти правильні, то вона не може бути правильною, як і відповідь 1 — шляхом А. Вище викладені міркування та пояснення цього.

Єдино правильною відповіддю буде друга — шляхом Б.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo