Хто з водіїв порушив Правила дорожнього руху, виконавши розворот?

Допомога Експерта

На малюнку зображено інженерну споруду, яку можна віднести до естакади або шляхопроводу, наведемо значення цих термінів з пункту 1.10, які позначають дуже схожі конструкції, внаслідок чого їх часто плутають, згідно з ПДР:

«Міст — споруда, призначена для руху через річку, яр та інші перешкоди, межами якої є початок і кінець пролітних споруд».

«Шляхопровід — інженерна споруда мостового типу над іншою дорогою (залізницею) в місці їх перетину, що забезпечує рух по ньому на різних рівнях і дає змогу з’їзду на іншу дорогу».

«Естакада — інженерна споруда для руху транспортних засобів та (або) пішоходів, підняття однієї дороги над іншою у місці їх перетину, а також для створення дороги на певній висоті, яка не має з’їздів на іншу дорогу».

Тепер звернемося до пункту 10.7, згідно з ПДР:

«Розворот забороняється:

a) на залізничних переїздах;

б) на мостах, шляхопроводах, естакадах і під ними;

в) в тунелях;

г) за видимості дороги менше 100 м хоча б в одному напрямку;

ґ) на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадку дозволеного розвороту на перехресті;

д) на автомагістралях, а також на дорогах для автомобілів, за винятком перехресть і місць, позначених дорожніми знаками 5.29 чи 5.30».

На малюнку чітко видно, що водій синього автомобіля перебуває безпосередньо на шляхопроводі/естакаді, тому при виконанні розвороту порушуватиме вимоги підпункту «б» пункту 10.7. Водій зеленого автомобіля у цьому випадку здійснює розворот за межами шляхопроводу/естакади, він уже виїхав за межу цієї штучної споруди, тому він не порушує вимоги підпункту «б» пункту 10.7, також не спостерігаємо дорожніх знаків або розмітки, які б забороняли розворот у цьому місці.

Правильною відповіддю слід вибрати першу.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo