Чи дозволено буде водієві білого автомобіля виконати поворот праворуч?

Допомога Експерта

На малюнку бачимо, що білий і червоний автомобілі мають намір повернути праворуч на перетині проїзних частин — у обох автомобілів ввімкнені світлові покажчики правого повороту. Також звертаємо увагу на встановлені дорожні знаки, наведемо їх описи, згідно з ПДР:

«Знак 5.6 «Кінець дороги з одностороннім рухом» застосовується для позначення кінця дороги або проїзної частини, позначеної знаком 5.5 «Дорога з одностороннім рухом». Знак належить до інформаційно-вказівних.

«Знак 4.2 «Рух праворуч» дозволяє рух тільки праворуч.

Дія знака не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами. Дія знака поширюється на перехрещення проїзних частин, перед яким він встановлений». Знак належить до наказових.

Також цього питання стосується пункт 10.4, згідно з ПДР:

«Перед поворотом праворуч і ліворуч, в тому числі в напрямку головної дороги, або розворотом водій зобов’язаний завчасно зайняти відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в цьому напрямку, крім випадків, коли відбувається поворот у разі в’їзду на перехрестя, де організовано круговий рух, напрямок руху визначено дорожніми знаками чи дорожньою розміткою або рух можливий лише в одному напрямку, встановленому конфігурацією проїзної частини, дорожніми знаками чи розміткою.

Водій, який виконує поворот ліворуч або розворот поза перехрестям з відповідного крайнього положення на проїзній частині цього напрямку, повинен дати дорогу зустрічним транспортним засобам, а у разі виконання цих маневрів не з крайнього лівого положення на проїзній частині — і попутним транспортним засобам. Водій, який виконує поворот ліворуч, повинен дати дорогу попутним транспортним засобам, що рухаються попереду нього і виконують розворот.

За наявності трамвайної колії посередині проїзної частини водій нерейкового транспортного засобу, який виконує поворот ліворуч або розворот поза перехрестям, повинен дати дорогу трамваю».

Стає зрозумілим, що обидва автомобілі — білий і червоний — рухалися різними смугами дороги з одностороннім рухом, в кінці якої встановлено знак 5.6. Також бачимо з двох боків дороги один і той самий наказовий знак 4.2 «Рух праворуч», який показує обов’язковий напрямок руху на цьому перетині проїзних частин.

Відповідно, білому автомобілю дозволено повернути праворуч у цій ситуації, бо рух на цьому перехресті проїзних частин визначено наказовим дорожнім знаком 4.2 «Рух праворуч» і можливий тільки в одному напрямку з обох смуг дороги з одностороннім рухом. Правильна відповідь — друга.

Порадьтеся з друзями:
Коментарі •
user-photo